O projekcie
#FunduszeUE
KidneyUp Sp. z o.o. realizuje projekt współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027, Priorytet FEPW.01 Przedsiębiorczość i Innowacje, Działanie FEPW.01.01 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Komponent IIa – Wsparcie rozwoju działalności gospodarczej startupu.
Numer projektu FEPW.01.01-IP.01-0019/23
„KidneyUp – innowacyjna aplikacja mobilna wspierająca pacjentów z przewlekłą chorobą nerek”
Działania, które będą realizowane w projekcie:
– W ramach pierwszego zadania „Wytworzenie aplikacji mobilnej” planowane są następujące działania:
Zatrudnienie niezbędnego personelu. Rozpoczęcie i zakończymy również prace nad interfejsem graficznym UX/UI aplikacji, której efektem będzie powstanie makiet i kreacji aplikacji. Stworzenie zakresu wsparcia merytorycznego i zakres funkcjonalności. Skonfigurowaniem produkcyjnego środowiska developerskiego, opracowanie standardów medycznych, wsad merytoryczny do modułu wsparcia psychologicznego.
– W ramach drugiego zadania „Przeprowadzenie testów i badań aplikacji mobilnej” kontynuowane będą prace nad aplikacją. Zostaną również wykonany testy i badania aplikacji. Polegać one będą na przeprowadzenie testów .biznesowych dotyczących opracowanej aplikacji, przed finalnym wdrożeniem produktu. W ramach zadania zostanie też wytworzona finalna wersja aplikacji na systemy Android oraz iOS
– W ramach trzeciego zadania „Wdrożenie rynkowe produktu” zostaną wykonane następujące prace: Kontynuacja zatrudnienia niezbędnego personelu. Przygotowanie raportów dotyczących błędów z fazy testowania, propozycje poprawek i uzupełnień na podstawie przeprowadzonych testów, przygotowanie zaleceń dotyczących modyfikacji, uzupełnienia lub rozwinięcia modelu analizy danych i interakcji z pacjentem. Produkt podczas tego zadanie przejdzie z fazy testowej do fazy produkcyjnej. Aplikacja w ramach tego zadania będzie przetestowana i będzie miała wszystkie opisane funkcjonalności. Będzie ona dostępna do ściągnięcia w sklepach z aplikacjami mobilnymi (App Store, Google Play).
Grupy docelowe (do kogo skierowany jest projekt, kto z niego skorzysta):
Innowacyjna aplikacja mobilna dla pacjentów z przewlekłą chorobą nerek. Aplikacja, która obejmuje różnorodne funkcje i powinna być dostosowana do potrzeb konkretnego i wysoce specyficznego segmentu pacjentów, stanowiących do 4% społeczeństwa
Cel projektu:
Celem projektu jest rozwinięcie w makroregionie Polski Wschodniej działalności biznesowej przedsiębiorstwa typu startup tj. KidneyUp sp. z o.o. w oparciu o innowacyjną w skali krajowej i międzynarodowej aplikację mobilną, która zmieni sposób wsparcia osób z chorobami nerek i przygotowany model biznesowy w ramach pod-działania 1.1.1 POPW, który został szczegółowo zweryfikowany i potwierdzony badaniami z przyszłymi użytkownikami. Istotą planowanej aplikacji mobilnej, będącej częścią systemu umożliwiającego zdalną opieką i zapewniającego gromadzenia danych, jest wsparcie użytkownika w utrzymaniu najlepszego stanu ogólnego i zahamowaniu rozwoju chory, a u pacjentów po przeszczepieniu, dobrze funkcjonującego przeszczepionego narządu.
Efekty, rezultaty projektu:
Finalnym rezultatem projektu jest wprowadzenie na rynek polski innowacji produktowej w postaci aplikacji, świadczącej usługi w modelu subskrypcyjnym, która będzie systematycznie zwiększała liczbę klientów. Aplikacja mobilna posiadająca kluczowe funkcjonalności:
- Zliczanie i korygowanie bilansu płynów
- Wskazówki dotyczące utrzymania prawidłowej diety
- Wsparcie w dbaniu o aktywność fizyczną
- Pomiar ciśnienia, tętna, wagi
- Monitorowanie pomiarów glikemii
- Analiza nastroju i wskazówki psychologiczne
- Przypominanie o wizycie u lekarza
- Przypominanie o ćwiczeniu przetoki do dializy
- Przypominanie o przyjęciu leku
- Katalog przyjmowanych leków
- Automatyczne pobieranie wyników z ciśnieniomierza i glukometru
- Dodawanie wyników badań przez zrobienie zdjęcia telefonem
Termin realizacji: 1.06.2024-31.05.2025
Wartość projektu: 753 910,49 PLN
Kwota dofinansowania: 600 000,00 PLN
Zrealizowano we współpracy z PJK Consulting sp. z o.o.